Při výletu na Grosser Arber (Velký Javor) na Bavorské straně Železné rudy jsem nafotil celé série fotek. Nejen krásné scenérie přírody, také sérii aktů a jeden náhodný portrét. Ten teď chci představit.

Portrét vznikl až závěrem pěší tůry po krásách Velkého Javoru u Velkého Javorského jezera (Grosser Arbersee). Pokud jste ještě neviděli, doporučuju. Autem se dostanete velice pohodlně až k jezeru a pak je velice příjemná procházka okolo jezera. V zimě a v létě naprosto bez problémů. Na jaře a podzim je možná občasná neprůchodnost kvůli zvýšené vlhkosti až zatopenosti cesty.

Portrét německých motorkářů vznikl tak, že nejprve chtěli po mně fotku jich dvou na jejich foťáček (nebo mobil?). Posléze si v klidu sedli a rozjímali. V tu chvíli přišla moje chvíle. Rychle zamířit objektivem, zaostřit a cvak. Zrodila se fotka. V počítači převést do černobílé varianty, trošku zvýšit kontrast a hotovo. Z toho záběru vyzařuje pohoda, láska, spolehlivost a síla páru. Při delším zadívání se objevíte spoustu detailů o kterých mluvím.

Líbí se?

Portrét lidé, pár
Portrét lidé, pár