Šumava v zimě má své kouzlo. Letní Šumava také. V každém ročním období lze nalézt něco pozitivního a krásného. Minulý rok na advent jsem na Šumavě strávil pár dnů a uvědomil jsem si, že se mi tam líbí. Krkonoše jsou také sice krásné, ale dle mého názoru už moc komerční. Šumava je taková drsnější. Taková jinačí.

Opět jsme byli v Železné rudě. Ta sama byla kdysi dávno rozdělena na Železnou a Bavorskou. Ale i tehdy, ač takto rozděleno, to patřilo jednomu vlastníkovi. Pak přišla válka a komunismus a vše se zmrvilo.

To je ale něco jiného, to sem nebudu tahat a psát o tom. Jen chci ukázat pár fotek ze zimní Šumavy. Část je z České strany a část z Bavorské. Pro mne je naprosto kouzelné přejet zrušené hranice, minout opuštěný hraniční přechod s budovami pro pohraničníky a přejet do Německa. Tedy spíše do Bavorska. Bavorsko je tak trochu jiné Německo. Doporučuju vidět, navštívit, zažít.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/83519/virtual/www/domains/podhrazsky.eu/wp-content/plugins/photo-gallery/frontend/views/BWGViewSlideshow.php on line 143
Vlakový most v Železné Rudě