Je léto. V každém z nás se rozezní podobná struna: teplo, slunce, prázdniny, dovolená, volno, koupání… a žně. Dnes mám pro vás výběr fotek právě z tohoto posledního tématu.

Ono pole po žních je hrozně vděčné téma k fotografování. Jsou tam pravidelně pokosené řádky. Pokud ještě navíc stihnete doběhnout se svým fotoaparátem na takovéhle pole dříve, než zemědělci pole úplně sklidí a rozorají, pak máte o zábavu při fotografování postaránu.

Doporučuji fotit před večerem, nebo ráno krátce po východu slunce. Pokud je ještě méně světla, doporučuji stativ. Fotografie trošku podexponujte, vykreslí se lépe kontury mraků.

Tyto prezentované fotografie jsem fotil před západem slunce, bez stativu. Čas od 1/250, přes 1/500 až po 1/800. Clona 7,1. Ohnisko 24 mm.

První fotku v pořadí jsem nechal udělat v rozměru 60x40cm s bílou paspartou, celková velikost 75x50cm, dřevěný nelakovaný rámeček. Pověšené na zdi to vypadá čistě i úchvatně zároveň. Náhled – jak to vypadá hotové, je ten poslední v pořadí. I takový dárek vám dokážu udělat. 🙂

Líbí se? Napište mi, prosím, zpětnou vazbu do kometářů.