… aneb v zimě na lyžích a v létě na kole.

Řeč je o tom, kterak provozovatelé lanovek objevili využití pro sjezdovky i v létě.

To přijedete pod kopec s lanovkou autem, sundáte kola z auta, nasednete na lanovku, kola se umístí na háky na samotné sedačce a už vás to bez námahy vyváží až nahoru na kopec.

Dolů je to ne pohodovější, ale přímo zabijácké. Musím na okraj podotknout, že já bych tedy asi takhle na kole nejel. Fakt si sebe už cením na tolik, že se odmítám zabít jen kvůli adrenalinu 🙂

Nicméně pro někoho to je zábava a ten si to užívá.

Fotky, které jsem udělal na Špičáku na Šumavě mluví za všechno. Prudký terén, který se sjíždí bez zábran na kolech za horkého letního počasí.

Fotky jsou převážně nastaveny na režim priority času. Tzn. čas je nastaven na na 1/1250 až po 1/3200. ISO se mi pohybovalo od 640 do 1000. Proč tak moc? To je jednoduché. Čas je tak rychlý kvůli tomu, že jsem chtěl opravdu zmrazit rychlost těch šílenců na kole a mít zaostřen i vzorek na pneumatice. A ISO jsem proto dal tak velké, abych toho času dosáhl. Pokud bych zvolil ISO nižší, nemohl bych zvolit takhle rychlý čas závěrky. A z cyklistů letících kolem mně by zbyly barevné šmouhy.

Pokud si teď říkáte, že při takhle velkém ISO je fotka nutně zrnitá, máte i nemáte pravdu zároveň. Jde o to, že už mám vyzkoušeno v letním dni fotit takhle bez obav, neboť prostě v tom jasem zrno není tolik vidět. Zrno je tam, ale dodává ještě lepší atmosféru. Avšak musím upozornit, že záleží na samotném fotoaparátu a značce. Nelze to takhle brát doslova u každého fotoaparátu. Chce si to vyzkoušet.

A teď slíbení letci na kolech. Myší najeďte na obrázek a klikněte pro zvětšení.

Líbí? Napište mi prosím zpětnou vazbu pod článek. Děkuji. 🙂

4 thoughts on “Extrémní cyklistika

Comments are closed.